כאשר רוצים לקדם אתר בגוגל, מתחילים תהליך של קידום אורגני – ביצוע מספר פעולות לטווח ארוך שמטרתן היא לגרום לגוגל לקרוא את האתר באופן טוב יותר ולהעלות את הדירוג שלו. השלב הראשוני ביותר בתהליך יהיה בחירת ביטויים מרכזיים וגם בדיקת מילות מפתח מותאמות לאתר, במטרה ליצור "שידוך" ביניהן לבין מה שהגולשים מחפשים דרך גוגל.

 

למה בדיקת מילות מפתח הוא שלב חשוב בתהליך הקידום?

כאשר אתם מחפשים משהו בגוגל, אתם מצפים למצוא תוצאות רלוונטיות למה שכתבתם. גוגל שמנסה להתאים לצפייה הזו, שואף להציג לכם רק את האתרים הרלוונטיים שיתנו לכם ערך אמיתי. כדי לעשות זאת, הוא סורק את הביטויים שכתבתם במנוע החיפוש ומצליב אותם עם האתרים השונים, מהם יציג רק את הרלוונטיים ביותר. האם אתר רלוונטי באותה נקודת זמן נותר תמיד רלוונטי? ובכן, לא ממש. מסיבה זו, גוגל מבצעים סריקה תמידית של כל האתרים אצלם, מדרגים אותם בהתאם לקריטריונים שונים וכך קובעים מי יוצג, מתי ובאיזה מיקום.

אחד האלמנטים המכריעים לעניין הדירוג בגוגל הוא בדיקת מילות מפתח. במילים אחרות, אם מילות המפתח שמכיל האתר אינן מותאמות לערך שהוא מציע, גוגל ידרג אותו בציון נמוך והדבר יתבטא בכמות החשיפות שלו לגולשים המחפשים. ולכן בדיקה שוטפת, ערנות לירידה בדירוגים והכנסת שיפורים לתהליך האופטימיזציה, יביאו לעלייה תמידית בדירוגים.

 

כל השלבים לבחירת מילות מפתח מדויקות לאתר שלכם

ביצוע קידום אורגני לאתר אינו תהליך זול. כמובן שניתן לבצע את התהליך באופן עצמאי אך חשוב לזכור כי קידום אורגני הוא תחום מקצועי לכל דבר והתוצאות הן שונות לחלוטין כאשר מקדם מקצועי מבצע את העבודה. מאחר והתהליך דורש זמן וכסף, חשוב להכין תקציב מראש לפעילות וכך לבחור את מספר המילים שברצונכם לקדם. לאחר החלטה על סדר גודל של כמות מילים, ניתן להתחיל לבצע מחקר מילות מפתח לקידום אתרים ולהתחיל להכין את הרשימה.


שלב ראשון – הכר את הגולש

הגולש הוא זה שכותב את מילות החיפוש ולכן מהווה את הפונקציה החשובה ביותר בסיפור. הכינו רשימה של ביטויים ומילות מפתח דוגמאות לפי הרצונות של הגולש והתנהגותו. נסו לחשוב מנקודת המבט שלו ואם תרצו להשקיע אקסטרה, אפילו לשאול את לקוחותיכם מה הם היו כותבים בעצמם בגוגל, על מנת למצוא את השירות שאתם מציעים.

בשלב זה רשמו את כל המילים והביטויים שעולים לראשכם. הסינון יגיע בשלב מאוחר יותר.


שלב שני – בדקו את המתחרים שלכם

כמעט לכל עסק יש מתחרים, בין אם מתחרים ישירים או מתחרים עקיפים. חלק מהמתחרים כנראה מבצעים קידום לאתר שלכם, בין אם קידום אורגני או ממומן. על ידי בדיקה בכלים שונים, ניתן לדעת אילו מילים הם מקדמים. את כל המילים והביטויים שלהם תוכלו להוסיף לרשימה שלכם.

שלב שלישי – בצעו חיפוש מתקדם

על מנת לבצע בדיקת מילות מפתח נסו להיעזר בכלים שונים שיוכלו לספק לכם מידע נוסף:

1. חיפוש מילים לפי ההשלמה האוטומטית של גוגל – ברגע שמתחילים להקליד מילה או ביטוי בגוגל, הוא מציע אפשרויות השלמה שונות. אפשרויות אלו יכולות להעניק לכם רעיונות נוספים, זכרו כי גוגל מציעה את הביטויים לפי התנהגות החיפוש של הגולשים.

2. מתכנן מילות המפתח של גוגל – זהו כלי חינמי שכל אחד יכול להשתמש בו. דרך הכלי תוכלו להזין את כל המילים שמצאתם עד כה ולמצוא את נפח החיפוש של כל ביטוי. נפח החיפוש ייתן לכם אינדיקציה האם הביטוי הוא ביטוי תחרותי, כלומר בעל נפח חיפוש גבוה אומר שהמון גולשים מחפשים את הביטוי ולכן התחרות גבוהה. או שהביטוי בעל נפח חיפוש נמוך, כלומר אין תנועה רבה של גולשים סביב ביטוי זה.

כמובן שחוץ מהכלים הללו תוכלו להיעזר בכלים מקצועיים נוספים, קחו בחשבון שחלקם בתשלום.


שלב רביעי – בצעו סינון מוקפד ובחרו את המילים והביטויים המדויקים ביותר

על פי התקציב שלכם ועל פי מספר הביטויים שבחרתם לקדם, התחילו להכין רשימה. מומלץ לשלב ברשימה סוגים שונים של ביטויים: ביטויים תחרותיים, ביטויים עם נפח חיפוש בינוני, ביטויי זנב ארוך וביטויים שמתארים באופן ישיר את העסק.

כעת, אחרי שחקרתם וביצעתם בדיקת מילות מפתח בכלים השונים, אצל הגולשים ואצל המתחרים, אתם מספיק בשלים להכין את הרשימה ולהבין אילו ביטויים הם המדויקים ביותר עבור האתר שלכם.

לסיכום, בדיקת מילות מפתח מבצעים רק עם מומחה

כפי שציינו, ניתן לבצע את תהליך הקידום בצורה עצמאית והתהליך יהיה די פשוט אם תבצעו את כל השלבים. למרות זאת, על מנת להכין דוח מילות מפתח מדויק ועל מנת לקדם את האתר בצורה המקצועית ביותר, פנייה למומחה לקידום אורגני היא הכרחית. לצוות שלנו ב-  keyword research יש ניסיון עשיר בקידום אתרים, אנחנו מומחים בביצועי מחקר מילים ללקוחות ויודעים לבחור את המילים המדויקות ביותר.

כדאי ואפילו מומלץ. למרות שניתן לבצע את הקידום באופן עצמאי, פנייה למומחה שיבצע חיפוש מילות מפתח יוביל את האתר שלכם לתוצאות טובות יותר.

כן, באופן עקרוני ניתן לבצע את המחקר בחינם. אם תרצו, תוכלו להיעזר בכלים מקצועיים שלחלקם יש עלויות.