חיפוש מילות מפתח רלוונטיות לקידום האתרים הוא השלב החשוב ביותר בתהליך הקידום, כאשר בחירה לא נכונה של ביטויים ומילים תוביל לקידום חובבני ותוביל לתוצאות בינוניות. במאמר זה נציג בפניכם את השלבים לביצוע חיפוש חכם ואיכותי, שיפיק לאורך זמן תוצאות מוצלחות במיוחד.

מדוע להשקיע זמן אחר חיפוש מילות מפתח?

מטרת העל של כל עסק שיש לו אתר היא לא רק להגדיל את הטראפיק (תנועת גולשים) אלא גם לגרום להמרה: לגרום לגולש לרכוש את המוצר, להשאיר את הפרטים שלו (לידים) ועוד פעולות בהתאם לאופי האתר ומטרותיו.

על מנת לממש את המטרה, בעל האתר נדרש להגדיר בבירור את הערך והשירותים המוצעים מטעמו – הן לגולשים והן לגוגל. הגדרה זו נדרשת להתממש דרך מילות מפתח רלוונטיות, שמטרתן להראות לגוגל מתי להציג לגולשים את האתר ומתי המידע המוצג באתר הוא רלוונטי לגולש.

חיפוש מילות מפתח הוא השלב הקריטי ביותר בקידום האתר במנוע החיפוש של גוגל, הכנת הרשימה של המילים והביטויים וביצוע מחקר מעמיק על כל מילה הוא קריטי. ככל שהמחקר יהיה איכותי יותר ומעמיק יותר כך המשך תהליך הקידום יהיה אפקטיבי יותר.

איך מבצעים חיפוש מילות מפתח?

על מנת לבצע את החיפוש ואת המחקר צריך לבצע מספר שלבים, כמובן שאין חובה לבצע את כולם אך ככל שתיגעו ביותר נקודות ותעברו על יותר קריטריונים, דוח מילות מפתח שתקבלו יהיה מדויק יותר.

1. קחו דף ועט (או הקלידו) והתחילו לרשום

בתור בעלי האתר, אתם המקצוענים, אתם יודעים מה הערך שהאתר שלכם מספק. התחילו להכין רשימה של ביטויים שלפי דעתכם רלוונטיים לעיסוק שלכם. הנה שאלה שתעזור לכם בתהליך – מה הגולש צריך לכתוב בשורת החיפוש על מנת שהוא ימצא את האתר שלכם והאתר יספק לו את הצורך שלו? זכרו כי אין תשובה אחת נכונה וניתן לתקוף את הנושא ממספר זוויות. נסו להיות כמה שיותר יצירתיים ורשמו כמה שיותר מילים וביטויים.

2. שאלו את הלקוחות שלכם

אל תתביישו לשאול את הלקוחות שלכם. בסופו של דבר כל תהליך קידום בגוגל קם ונופל לפי "הגחמות" של הגולשים ועל פי התנהגותם. תשאלו אותם מה הם היו רושמים בגוגל כדי למצוא את האתר שלכם.

3. בצעו חיפוש מילות מפתח משלימות לפי המשלים האוטומטי של גוגל

גוגל שואב את המידע שלו מהתנהגות הגולשים ולכן כאשר אתם מתחילים להזין מילות חיפוש בשורת החיפוש בגוגל, גוגל מציע לכם מגוון ביטויי השלמה. אמנם לא כולם יהיו רלוונטיים אך יכול להיות שתמצאו שם כמה ביטויים מעניינים שיעזרו לכם להתקדם.

4. השתמשו בכלים מקצועיים

יש אין ספור כלים שעוזרים לבצע חיפוש מילות מפתח. הכלי הנפוץ ביותר (ובמקרה הוא גם חינמי) הוא מתכנן מילות המפתח של גוגל. זוהי מערכת של גוגל שניתן להיכנס אליה בחינם לאחר התחברות עם חשבון ה- gmail שלכם. הכניסו את מילות המפתח שצברתם לתוך המערכת ותוכלו למצוא למילות מפתח דוגמאות נוספות ואף לקבל מידע על נפח ההופעות שלהן בגוגל. השאיפה היא לקדם מילים תחרויות מאחר ואילו מילים שהגולשים מחפשים אך ניתן לבחור גם כמה מילים פחות תחרויות, זכרו כי הקידום האורגני הוא לטווח ארוך.

5. בצעו מחקר מתחרים

אם יש לכם מתחרים חזקים, בין אם הם ישירים או עקיפים, הם כנראה כבר ביצעו מחקר מילים שעשוי להיות רלוונטי אליכם. באמצעות כלים שונים ניתן למצוא רשימה של מילות המפתח שהם מקדמים. שווה לכם להתחרות איתם על חלק מהמילים ואולי תקבלו מהרשימה שלהם עוד רעיונות שונים לרשימה שלכם. מחקר מתחרים הוא הכרחי ומומלץ לא לוותר על השלב הזה בביצוע חיפוש מילות מפתח לקידום אתרים.

סיימתם לחפש? כל שנותר הוא להוציא את הרשימה לפועל!

אז סיימתם את החיפוש, ביצעתם את כל השלבים, ישבתם, למדתם, חקרתם וכרגע עליכם להגיע להחלטה. ההחלטה על רשימת מילות המפתח הסופית צריכה להיות משולבת ממספר גורמים. לפי גודל האתר שלכם, התקציב שלכם והזמן שלכם תוכלו להחליט על גודל הרשימה. לאחר מכן חשבו על הביטויים הרלוונטיים ביותר שהייתם רוצים לקדם ובצעו תעדוף לפי המסקנות שלכם מתהליך החיפוש. בהצלחה!

האם חייב לבצע את כל שלבי החיפוש עבור חקר מילות מפתח?

לא חייב לבצע את כל השלבים. ככל שיותר שלבים יבוצעו, המחקר יהיו איכותי ומעמיק יותר וכך יהיה ניתן להגיע למסקנות טובות יותר שיעזרו לאתר להתקדם עוד יותר בגוגל, כמובן שתמיד תוכלו לבצע בדיקות מילות מפתח בכלים השונים. תוכלו לבצע רק חלק מהשלבים בחיפוש, תוכלו להמשיך עם הביטויים שגוגל מציע וזכרו כי לא תמיד הביטויים יהוו את הביטויים המדויקים ביותר.

כמה זמן לוקח תהליך החיפוש של מילות המפתח?

ניתן לסיים את המחקר תוך כמה דקות אם עושים אותו באופן חובבני. ההמלצה היא לבצע מחקר מעמיק ככל הניתן מאחר וזהו שלב כל כך קריטי בתהליך הקידום. הזמן תלוי באדם שמבצע את המחקר, בזמן הפנוי שלו וברצינות שלו כלפי המחקר