בשנים האחרונות החלו יותר ויותר עסקים להיכנס לפלטפורמות של גוגל. העסקים מקימים אתרים, בונים עמודי נחיתה, מריצים קמפיינים ממומנים ומבצעים קידום אורגני. כיום, עסק ללא אתר או נוכחות דיגיטלית נחשב לחריג, משום שהשיווק בדיגיטל פורץ דרך ושונה לחלוטין ממה שהיה מקובל לבצע לפני 10-20 שנים. על מנת להגדיל את הנוכחות הדיגיטלית, כל עסק צריך לבצע מחקר מילות חיפוש.

מטרת העל של האתרים מתבססת על מחקר מילים

לכל עסק יש מטרה: למכור מוצרים, להציע שירותים או למסור מידע. הדרך הטובה ביותר להשיג את המטרות הללו תהיה באמצעות הקמת אתר, עמוד נחיתה או דרך הרשתות החברתיות. על מנת להשיג את המטרה, על העסק להשיג טראפיק (תנועת גולשים) לנכס הדיגיטלי שלו וזאת מתוך הציפיה שלפחות חלק מהגולשים יבצעו את המטרה הנדרשת.

הגולשים, שאתם מכנים אותם קהל היעד שלכם, יכולים לחפש ברשת את העסק שלכם ואת השירותים שאתם מציעים על ידי מילות חיפוש. לכן, מחקר מילות חיפוש הוא כה חשוב. עליכם לדעת לפי אילו מילים או ביטויים הלקוחות הפוטנציאלים שלכם יכולים לחפש אתכם. כך, תוכלו להשקיע בביטויים האלו ולקדם את עצמכם במנועים הרלוונטיים.

כאשר מבצעים בדיקת מילות חיפוש בגוגל, מבינים מה הלקוחות כותבים על מנת למצוא שירותים או מוצרים מסוימים. ברגע שתהיה לכם רשימת מילות מפתח, תוכלו לייצר תוכן לאתר לפי המילים והביטויים. וכך, תרוויחו פעמיים:

 1. הגולשים הפוטנציאלים יקבלו תוכן שרלוונטי להם, הם ימשיכו בגלישה באתר שלכם ויבצעו המרה באתר.
  2. גוגל ידרג אתכם גבוה יותר כי סיפקתם לגולשים תוכן רלוונטי. עובדה זו משפיעה על הקידום של האתר בגוגל, השפעה זו עוזרת לאתר לטווח רחוק ולגולשים הבאים שיחפשו את השירות שלכם.

  איך לבצע מחקר מילות חיפוש?

  אחרי שהבנתם למה כל כך חשוב לבצע את המחקר ואיך הרשימה הסופית של מילות המפתח משפיעה של העסק שלכם, כעת נשאר לבצע אותו. ניתן לבצע את מחקר מילות החיפוש באופן עצמאי על ידי שימוש בתוכנות וכלים שונים וניתן לבצע את המחקר בסיוע של איש מקצוע מומחה בתחום.

  הנה מספר כלים מומלצים לשנת 2022 שיוכלו לעזור לכם להתחיל לכתוב את הרשימה-

  1. מתכנן מילות המפתח של גוגל

  מדובר על כלי מטעם גוגל, לכן כל המידע שתראו בכלי הוא מידע שמתקבל מגוגל עצמו ולכן הוא מהימן יותר. הכלי הוא חינמי וכל אחד בעל חשבון gmail יכול לקבל גישה אליו. אל הכלי תחברו את האתר שלכם ותזינו את מילות המפתח שמצאתם עד כה.

  בכלי תוכלו למצוא: מידע על התנועה הנוכחית באתר שלכם, מידע על נפח החיפושים במילות החיפוש שהזנתם והצעות נוספות למילים וביטויים פוטנציאלים. ההצעות יכולות להיות מאוד טובות ויכולות להיות גם לא. בסופו של דבר, גוגל עובד על פי אלגוריתם ולכן לא כדאי לקחת את כל מה שהוא מציע.

  2. Ahrefs

  מדובר על כלי נפוץ מאוד שרבים מהמקדמים המקצועיים עובדים איתו. זהו כלי בתשלום חודשי או שנתי שיש לו גם גרסה חינמית. הגרסה החינמית יכולה לספק מידע רלוונטי למקדמים חובבנים או לבעלי אתרים שרוצים לבצע את הקידום בעצמם, אך חשוב לקחת בחשבון שחלק מהאופציות יהיו סגורות לכם.

  בכלי תוכלו למצוא: מעקב אחר דירוגים של ביטויים ומילות מפתח, טרנדים בהקשר של מילות מפתח, האתרים שמתחרים איתכם עבור מילת חיפוש מסוימת, נפח מילות החיפוש ועוד.

  3. Keywordtool.io

  השימוש בכלי הוא בתשלום אך המידע שהכלי מציג הוא מדהים. הכלי באמת מרכז את כל המידע שצריך לדעת על מילות המפתח, על נפח החיפוש, הוא מציג ביטויים קשורים, ביטויים דרך ההשלמה האוטומטית של גוגל ונותן את האופציה לסנן את הרשימה שלכם.

  בסופו של דבר, מקדמים מקצועיים יכולים להסיק כל כך הרבה מסקנות על התנהגות ואופי הגולשים על ידי המספרים האלו. גם אתם עם קצת חשיבה מחוץ לקופסה, תוכלו לחזות תהליכים ולהבין דברים על העסק שלכם ועל הגולשים שיהפכו להיות הלקוחות הפוטנציאלים שלכם.

לסיכום, מחקר מילות חיפוש עושים עם מקצוענים

למרות שניתן לבצע את המחקר לבד ולמרות שיש הרבה תוכנות וכלים חינמיים אפקטיביים, בשלב זה מומלץ לערב מומחה לקידום אתרים, שיבצע עבורכם מחקר מילות חיפוש מקצועי וטוב. מחקר שכזה מתבסס על עבודה בשלבים שונים, כתהליך מתמשך ומתוך הבנה עמוקה של אופי האתר, העסק, הגולשים שלו וכמובן כל דרכי הפעולה מצד גוגל.

האם ניתן לבצע מחקר מילות חיפוש בחינם?

כמובן. באופן עקרוני תוכלו לבצע את המחקר גם ללא שום כלי ולא לשלם לאף בעל מקצוע. ככל שתעזרו בכלים מקצועיים (שעולים כסף) או שתשכרו את שירותיו של חוקר מילות מפתח מקצועי, תקבלו רשימה מדויקת יותר וכך הקידום האורגני של האתר שלכם יהיה יעיל יותר עם תוצאות טובות יותר.

כמה מילים צריך לחקור בביצוע המחקר?

תוכלו לחקור אין סוף מילות חיפוש. המטרה היא לצמצם את כל המילים והביטויים שמצאתם לרשימה אחת ואיכותית עם מספר מילים מצומצם. מספר המילים הסופי יכול להיקבע על פי התקציב שלכם ועל פי גודל האתר שלכם.