ההבנה של התנהגות הגולשים באה לידי ביטוי במחקר מילים בגוגל. דרך מחקר המילים ניתן להבין איזה מידע הגולשים מחפשים ואיך הם כותבים אותו. מאחר והקידום בגוגל מושתת על הגולשים והתנהגותם, מציאת הביטויים המתאימים הוא השלב בראשון בתהליך הקידום. הנה מידע רלוונטי וסופר חשוב שיעזור לכם להבין את התהליך המדויק:

אופן הקידום האורגני בגוגל

מאחר וגוגל היא פלטפורמה כל כך גדולה ומיליוני אנשים נכנסים אליה בכל שעה, האתרים רוצים נתח מההצלחה של גוגל ולכן רוצים להתקדם במנוע החיפוש. מנוע החיפוש של גוגל הוא לא תופעה חדשה אך מקצוע הקידום האורגני הוא מקצוע שהתפתח וצבר תאוצה בשנים האחרונות.

על מנת שגוגל יקדם את האתר שלך באופן אורגני, כלומר באופן טבעי, האתר צריך להשתפר מבחינת הפרמטרים של גוגל. גוגל מדרגת את האתרים לפי מאות פרמטרים, חלקם ידועים וחלקם לא. בנוסף, גוגל סורקת את האתרים באופן תמידי ומעדכנת את רשימת הדירוגים.

ככל שמבינים יותר טוב את מנוע החיפוש, איך גוגל מדרגת את האתרים ואיך הגולשים מחפשים את השירותים השונים, כך ניתן לקדם את האתר למעלה בדירוג. אין ספק שאתר שיש לו דירוגים ראשונים בגוגל, מרוויח מאוד מתנועת גולשים וגם מהמרות שונות, כלומר העסק מכניס כסף.

לכן, אסור לזלזל בתהליך קידום האתר כי בטווח הארוך, מדובר על הרבה מאוד כסף שיכול לזרום אל העסק. השלב הראשון בקידום האתרים הוא בחירת המילים שאיתם הגולשים יכנסו אל האתר שלכם.

מה נותן לנו מחקר מילים בגוגל?

כפי שציינו, כל קידום אורגני מתחיל מבחירת מילות המפתח. על מנת לבחור את המילים צריך לבצע מחקר מילים גוגל. המחקר בודק קריטריונים שונים וממנו ניתן להסיק מסקנות – אילו ביטויים כדאי להכניס לרשימה? אילו ביטויים לא כדאי להכניס לרשימה? אילו ביטויים כבר מדורגים גבוה ואילו ביטויים לא?

מצד אחד, הקידום האורגני על כל האספקטים שבו הוא תחום מאוד אנליטי, עם המון מספרים, גרפים והבנה מתמטית. מצד שני, הקידום האורגני מושפע מתנועת הגולשים וכפי שאתם יודעים, לא תמיד התנהגות הגולשים (שהם בני אדם) היא רציונלית והגיונית.

לכן, בכל מחקר מילים בגוגל, צריך לחשוב על התנהגות הגולשים אך גם להסיק ממנה מסקנות ולהשליך אותן על האתר והעסק שלכם.

הרחבת המחקר באמצעות שימוש בכלים שונים

מאחר ותחום הקידום האורגני הוא תחום כל כך מתפתח, יש כל כך הרבה כלים בשוק שנועדו להקל על חייהם של המקדמים ולתת להם מידע רלוונטי על תהליכי הקידום.

חלק מהכלים מתייחסים לנושא מחקר מילים בגוגל, הם שואבים מידע רלוונטי מגוגל ומציגים את המידע באופן מרוכז דרך הכלים.

כעת, נציג כלי מרכזי מאוד בתחום שכמעט כל מקדם משתמש בו, אנחנו מדברים על screaming frog.

screaming frog

הכלי נועד על מנת לסרוק אתרי אינטרנט ולהציג מידע על כל אתר בתחומים הבאים: טייטלים של תגיות, מילות המפתח של כל אתר, האורך של כל מילת מפתח, התמונות שיש באתרים, קודים של כל עמוד באתר, משקלי העמודים, מספר מילים בכל עמוד, קישורים פנימיים, קישורים חיצוניים ועוד.

כל המידע הזה הוא מאוד רלוונטי בביצוע המחקר. לא רק שתוכלו לדעת על האתר שלכם מידע, תוכלו לדעת מידע גם על המתחרים שלכם. המידע הוא סופר חשוב ויש לו ערך עצום בתחרות על המיקומים הראשונים בגוגל.

יכול מאוד להיות שאם אתם לא מקדמים מקצועיים ואתם לא מבינים עד הסוף את התחום, לא יהיה לכם שימוש בכל הנתונים וזה לגיטימי. נסו להוציא את המידע שאתם מבינים, המידע הרלוונטי לבחירת המילים לאתר שלכם.

לסיכום, ככל שתגדילו ראש כך המחקר שלכם יהיה איכותי יותר

לאחר שהסברנו לכם איך מתבצע תהליך הקידום האורגני ולאחר שהבנתם איך מבצעים מחקר מילים בגוגל – לכם רק נשאר לערוך את הרשימה הסופית. במהלך כתיבת הרשימה, כללו את הביטויים הפופולאריים ביותר, התחרותיים ביותר, אלו שתחרותיים פחות ועוד ביטויים מיוחדים שייחדו את האתר והעסק שלכם. תיעזרו בלקוחות שלכם, בחברים, מכרים וגם באנשי מקצוע והפכו את האתר שלכם לאתר רלוונטי עבור הגולשים שלו, כזה שנמצא בכל ביטוי במקום הראשון בגוגל.

האם מומלץ להיעזר רק בכלי screaming frog?

מאחר ויש מגוון רב של כלים לקידום אורגני ובפרט הרבה כלים שמתמחים במחקר מילים בגוגל, ניתן להיעזר בכלים שונים ולשאוב מהם רעיונות שונים. בדרך כלל, הכלים יציגו מידע חופף אך בכל כלי תוכלו למצוא את המידע בעל הערך המוסף שבו תיעזרו למחקר שלכם.

כמה עולה לבצע מחקר מילים בגוגל?

באופן עקרוני ניתן לבצע את המחקר באופן עצמאי (בחינם), אך המחקר לא יהיה מקצועי והתוצאות יהיו חובבניות. עלות מחקר מילות המפתח עם חוקר מילות מפתח מקצועי תלויה במגוון פרמטרים: גודל האתר, מספר המילים שצריך לקדם ועוד. מומלץ לפנות ישירות לבעל המקצוע ולשאול אותו באופן פרטי על פי נתוני האתר שלכם.