בעלי עסקים רבים שמקימים אתרים ורוצים לקדם אותם במנוע החיפוש של גוגל, מזלזלים במחקר מילים גוגל. הם מוציאים רשימה של מילים ומתחילים לעבוד איתם, מבלי לבדוק האם הביטויים מספיק רלוונטיים, תחרותיים, עם נפח חיפושים טוב ותאימות לכל שלבי הקידום. רוצים לבצע מחקר רציני ואיכותי שבאמת יניב לכם תוצאות מעולות? הנה כל מה שתצטרכו לדעת בנושא:

מטרת העל של האתרים בגוגל

מאחר וגוגל היא פלטפורמת החיפוש הגדולה ביותר היום, כל העסקים רוצים להיות שם. דרך גוגל, ניתן להגיע לפלטפורמות דיגיטליות אחרות אך גוגל היא המרכז לכל הפעילות הדיגיטלית. כיום, עסק ללא נוכחות דיגיטלית נחשב לעסק שלא התקדם, שלא מתנהל בדרך הנדרשת ממנו. לכן, כל העסקים מקימים אתרים, עמודי נחיתה, עמודים ברשתות החברתיות ועוד, והכל כדי להגיע לקהל היעד שלהם.

אין ספק שגוגל יודע הכול, תוכלו לשאול אותו כל דבר ורוב הסיכויים שתמצאו את התשובה שאתם מחפשים. בגוגל אפשר לחפש מידע, שירותים או מוצרים שונים ורבים סומכים על גוגל שהוא יביא את הגולש לאתר הרלוונטי ביותר.

בעצם המלחמה של האתרים היא על הדירוגים בגוגל. כל אתר רוצה להגיע למקום הראשון עבור כל ביטוי ולכן משלם הרבה כסף על קידום אורגני. אם גם אתם רוצים להיות כמוהם ולהתחיל לקדם את האתר שלכם, עליכם להחליט אילו מילים וביטויים כדאי לכם לקדם.

המילים והביטויים שווים כסף

בסופו של דבר, כל ביטוי שמוקלד בגוגל מוביל את הגולש לאתר מסוים ולגולש יש מטרה מאוד ברורה, הוא רוצה לרכוש אותו. אם הגולש מחפש מקרר בצבע שחור, הוא יקליד את הביטוי בגוגל וסביר להניח יכנס למספר האופציות הראשונות. האתר האמין ביותר בעיניו יזכה בו כלקוח ויקבל את הכסף שלו.

כדי שהאתר יהיה רלוונטי ואמין, מילות המפתח והביטויים המחופשים חייבים להיטמע באופן טבעי באתר ולהיות קשורים למהות העסק. כדי למצוא את הביטויים האלו, הביטויים שדרכם הגולשים יכנסו לאתר שלכם ויבצעו המרות שונות, צריך לבצע מחקר מילים גוגל.

למה הכוונה במחקר מילים גוגל?

על כל אתר להבין אילו מילים או ביטויים הוא צריך לקדם במנוע החיפוש של גוגל. לכן, הוא צריך לחקור את הנושא ולבצע מספר פעולות שיתנו לו את הרשימה המדויקת.

ניתן לבצע את המחקר על ידי כלים שונים בגוגל, הנה כלי אחד פופולארי לביצוע המחקר:

Soovle

זהו כלי שדרכו ניתן לבצע מחקר מילים על פלטפורמות שונות בתוך גוגל כמו: יוטיוב, ויקיפדיה, אמזון, גוגל עצמו ועוד. אל הכלי תוכל להכניס את מילות המפתח שמצאתם או שכבר קיימות לכם באתר ולקבל עוד רעיונות.

בתחילת התהליך, עליכם להתחיל לרשום רשימה של מילים וביטויים שמאפיינים את העסק שלכם ואת המהות שלו. לאחר מכן תוכלו להזין את המילים האלו בכלי המחקר ולקבל ביטויים נוספים או רעיונות לביטויים נוספים.

מומלץ להיעזר בכלים שונים על מנת לבצע מחקר מילים גוגל וזאת כדי להגדיל את החשיפה לרעיונות ולמקורות שונים. כפי שכבר אמרנו, ביטויי המפתח שווים כסף לטווח ארוך ולכן הם חייבים להיות מדויקים לרצונות הגולשים.

מה חשוב לבצע כאשר עורכים מחקר מילים גוגל?

הנה מספר טיפים לשלבים שאסור לשכוח כאשר מבצעים מחקר מילים בגוגל

 1. תשאלו – מה הגולשים חושבים?
  הגולשים הם הכי חשובים מאחר והם מהווים את קהל היעד של האתר והם אלו שבסוף יבצעו את ההמרות השונות. נסו להיכנס לראש שלהם ולחשוב מה הם היו מקלידים בגוגל כדי למצוא את השירות של האתר שלכם.
 2. תשאלו – מה המתחרים שלכם מקדמים?
  לכל עסק יש מתחרים ויכול להיות שמתחרים שלכם כבר מקדמים שנים את האתר שלהם ולכן התוצאות שלהם מעולות. בדקו מהי רשימה המילים שהם מקדמים ושאבו מהם רעיונות.
 3.  בדקו את נפח החיפוש של כל מילה
  רשימת מילות מפתח טובה היא רשימה מגוונת. מומלץ שיהיה ברשימה מילים עם נפח חיפוש גבוה (כלומר מילים תחרותיות) ומילים עם נפח חיפוש בינוני. לא כדאי להכניס לרשימה מילים עם נפח חיפוש נמוך או כזה ששואף לאפס.

  לסיכום, סיימו את הרשימה
  לאחר ביצוע מחקר מילים גוגל, אל תשכחו להסיק את המסקנות הנכונות ולהכין רשימת מילות מפתח סופית שאיתה יהיה ניתן להתחיל לקדם את האתר. מומלץ להיעזר באיש מקצוע שיעבור על הרשימה שכתבתם, הוא יכול להוסיף את דעתו ולשדרג אותה מעט.

האם כדאי לשכור את שירותיו של חוקר מילות מפתח מקצועי?

בהחלט. אמנם ניתן לבצע מחקר מילים בגוגל באופן עצמאי, אך מדובר על קידום חובבני. זכרו כי הביטויים שמתקבלים מהמחקר יכולים להיות שווים הרבה כסף ולכן אסור לזלזל בתהליך. אם תרצו לקבל תוצאות מעולות, פנו לחוקר מילות מפתח מקצועי.

אם בחרתי לבצע את מחקר המילים באופן עצמאי, כמה זמן ייקח לי?

הזמן הוא אינדיווידואלי בין אחד לשני. מצד אחד, ניתן לסיים את המחקר תוך שעה ומצד שני, ניתן לסיים את המחקר תוך חודש. בשני המקרים ניתן להוציא מחקר איכותי ומעמיק, אך תלוי מי מבצע אותו. בכל מקרה, עדיף לגייס ידע מוקדם ולהשתמש בכלי מחקר מתאימים על מנת לקצור את התוצאות הטובות ביותר.