כאשר אתם מקלידים מילת חיפוש במנוע החיפוש של גוגל, התוצאות המוצגות לכם אינן מקריות. הן תוכננו מראש ומאחוריהן מסתתרת הרבה עבודה. כבעלי אתרים, מטרתכם ברורה והיא למשוך את הגולשים לאתר שלכם, בראש ובראשונה באמצעות מילות חיפוש מדויקות. מיד נציג בפניכם את האסטרטגיה לאיתור המילים האלו:

האתגר בביצוע קידום אורגני

המטרה של קידום אורגני בגוגל הוא להעלות את האתר המקודם בדירוג של גוגל, עד להגעה ליעד הנחשק, מקום ראשון בדירוג. כמובן שלאחר מכן צריך לשמור על הדירוג ולהמשיך לבצע עבודת קידום. זוהי אמנם המטרה הטכנית אך בפועל מטרת העל של האתר הוא למשוך אליו גולשים ולקוחות פוטנציאלים כדי שהם יבצעו המרה באתר, יקנו מוצרים או ישאירו פרטים אישיים וכך האתר ובעל העסק ירוויח כסף.

בתיאוריה, זה נשמע מעולה אך לא מדובר על תהליך קל או פשוט. תהליך של קידום אורגני הוא תהליך ארוך המורכב ממספר רב של פעולות שצריך לבצע. בטווח הרחוק, התוצאות האורגניות, כלומר הטבעיות, נשמרות ולכן כדי להגיע אליהן צריך זמן, סבלנות ואורך רוח.

השלב הראשון והחשוב ביותר בתהליך הוא החלטה על מילות חיפוש שהאתר יקדם. זכרו, אם המילה או הביטוי לא יהיה רלוונטי לגולשים ולא יספק להם ערך, הם לא יכנסו לאתר ואם הם כבר נכנסו אז הם מהר מאוד יצאו ממנו.

מחקר מילות חיפוש

אם החלטתם לבצע קידום אורגני, זה אומר שאתם רציניים ואתם מצפים לתוצאות. כפי שאמרנו, השלב הראשון הוא איתור מילות חיפוש רלוונטיות ואת האיתור מבצעים באמצעות מחקר. זכרו כי המילים והביטויים שתבחרו שווים לכם כסף, הם אלו שיוביל את התנועה לאתר ויגרמו ללקוחות הפוטנציאלים לבצע המרה ולכן אל תזלזלו בשלב הזה.

מחקר מילות חיפוש הוא מקצוע בפני עצמו מרוב שהוא כל כך חשוב. אמנם ניתן לכתוב הרבה על התחום אך כעת ניתן לכם מספר כלים וטיפים בשביל ליצור רשימה מדויקת לעסק שלכם.

1. אל תכתבו את הרשימה ללא עזרה חיצונית

עזרה חיצונית יכולה להיות איש מקצוע, אך גם כלי או פלטפורמה מתאימה בגוגל. אם תכתבו את הרשימה לבד, יהיה סיכוי גבוה שתפספסו משהו. בסופו של דבר אתם בעלי העסק ואתם מכירים את הלקוחות שלכם הכי טוב אך לא בטוח שאתם מבינים עד הסוף את הפעילות וההתנהגות שלהם בגוגל. ההבנה הזו תיקבע את כל טיב הרשימה.

2. היכנסו לראש של הגולשים

כל הגולשים לא אמורים לעניין אתכם. כבעלי העסק, אתכם אמורים לעניין הגולשים שהם הקהל הפוטנציאלי שלכם. אם יש ברשותכם בית אבות והקהל שלכם הוא אנשים בגיל השלישי, חשבו איך הם מחפשים בגוגל ומה הם מצפים למצוא. אם רוב הסיכויים שהמשפחה שלהם מחפשת עבורם, תיכנסו לראש של בני המשפחה. אסטרטגיה זו היא המפתח לפיצוח נכון של הרשימה. ככה תדעו שכל ביטוי הוא רלוונטי ואכן מתאים לקהל שלכם.

3. בדקו תחרותיות

לכל עסק יש מתחרים ולכן חשוב לקחת אותם בחשבון כאשר כותבים את רשימת מילות החיפוש. בדקו אילו מילים או ביטויים המתחרים שלכם מקדמים (ניתן לבדוק על ידי מספר כלים ברחבי האינטרנט) ובדקו עד כמה תחרותיות המילים שהכנסתם לרשימה.

תוכלו לבדוק תחרותיות על ידי נפח חיפוש גבוה. כלומר, אם הביטוי מחופש הרבה פעמים, הוא רלוונטי והוא חם, עסקים רבים רוצים להופיע במקומות הראשונים כאשר הוא מוקלד ולכן יש עליו תחרות גבוהה. חשוב לשמור ברשימה מילים תחרותיות ומילים פחות תחרותיות – כך עבודת הקידום תהיה איכותית יותר.

4. ביטויי זנב ארוך (לונג טייל)

ביטויי זנב ארוך הם ביטויים המורכבים ממספר מילים, בדרך כלל יותר מ- 4 והם מכילים ביטויים מאוד מדויקים. בגלל שגוגל מציג כל כך הרבה תוצאות, הגולשים רוצים לקבל תוצאות כמה שיותר רלוונטיות ולכן הם ממשיכים לכתוב מילים שיסננו את החיפוש שלהם. זו הסיבה שביטויים אלו הם ממוקדים מאוד ורוב הסיכוי שההמרה שלהם תהיה גבוהה יותר אם הגולש מצא את השירות שלכם אחרי שהוא הקליד ביטוי זנב ארוך. דוגמה לביטוי שכזה יכול להיות – "בית אבות עם בריכה באזור הצפון".

לסיכום, תהליך קידום שמוביל לתוצאות מתחיל עם מחקר מילות חיפוש

בטח כבר הבנתם שמילות החיפוש שוות לכם הצלחה עסקית וכלכלית טובה יותר מהאתר ולכן אין לזלזל בתהליך בחירת מילות החיפוש, הכולל בסיומו גם בדיקת מילות חיפוש בגוגל, על מנת שתוכלו להשתפר ולשפר את עבודת הקידום ותהליך האופטימיזציה. כך תהיו בטוחים שהרשימה שכתבתם היא מדויקת לכם ואכן מתאימה לערכים של העסק שלכם.

כיצד לאתר ביטויי מפתח טובים?

מלבד המילים והביטויים שאתם כותבים כי אתם מכירים את העסק שלכם, בדקו מילים נוספות דרך כלים שונים ברחבי גוגל, יש מספר כלים חינמיים שאיתם ניתן לעבוד.

כמה מילות חיפוש מומלץ לקדם?

באופן עקרוני תוכלו לקדם כמה מילים וביטויים שתרצו, אך עליכם להיות בטוחים כי כל מילה וכל ביטוי רלוונטי באופן אבסולוטי לאתר שלכם והאתר שלכם אכן מעניק ערך לגולשים שמחפשים את אותו הביטוי.