מושג מרכזי מאוד בקידום אתרים הוא מילת מפתח. על מנת לדעת לקדם את האתר, חשוב להבין מהן מילות מפתח, איך מוצאים מילות מפתח, כיצד לבחור אותן בחוכמה וכיצד צריך להשתמש בהם לקידום עצמו. מילות המפתח יכולות להיות חופפות כאשר מבצעים קידום אורגני או קידום ממומן אך ההחלטה עליהן היא חשובה וקריטית לכל תהליך הקידום.

מה זה מילת מפתח?

מילת מפתח היא מילה או ביטוי מרכזי שכאשר הגולשים מחפש אותה בגוגל, הוא מצפה למצוא שירות מסוים. לדוגמה, אם גולש מחפש "חשמלאי מוסמך", הגולש יצפה למצוא אך ורק תוצאות שקשורות לחשמלי שיש לו הסמכה, אם הוא לא ימצא זאת, הוא לא יכנס לאתר ואף יצא ממנוע החיפוש. לכן, על כל עסק להכין רשימה של מילות מפתח, מילים וביטויים מרכזיים שרלוונטיים לעסק ולמהות שלו.

למה חשוב לבחור מילות מפתח?

אם עסק רוצה להתקדם במנוע החיפוש של גוגל, אם הוא רוצה להופיע בין התוצאות הראשונות, האתר שלו צריך לספק ערך ולהיות רלוונטי ללקוח. לכן, חשוב לבצע לפני תחילת עבודת הקידום רשימה מפורטת של כל מילות המפתח ושל כל הביטויים. על כל מילת מפתח להיות בעלת סיכוי גבוה שכאשר גולש יקליד אותה הוא ימצא את האתר של העסק.

כדי לנהל את הרשימה כראוי, מומלץ לבצע מחקר מילות מפתח לאתר ולכתוב ברשימה מילות מפתח מסוגים שונים. מיד נציג את ביטויי המפתח השונים שיש לכתוב ברשימה. לאחר מכן, ניתן להתחיל לקדם את האתר ולבצע את כל פעולות הקידום על מילות המפתח שמצאתם.

אילו ביטויי מפתח קיימים?

מיד נציג לפניכם ביטויי מפתח שונים שניתן להוסיף לרשימת מילות המפתח שאיתה תקדמו את האתר שלכם. לכל ביטוי ניתן דוגמאות שונות והאתר איתו נדגים את הדוגמאות יהיה אתר תדמית של מאפרת שמציעה שירותים של איפור.

ביטויים על מהות העסק

כל עסק צריך שמילות המפתח העיקריות שלו יהיו אלה שמתארות באופן מדויק את מהות העסק. מה העסק עושה? מה הוא מוכר? איזה שירות הוא נותן? כך, שגולשים מחפשים בגוגל את השירות או את המוצר, הם יוכלו להגיע לאתר הרלוונטי. ביטויים אלו נלקחים מתוך האסטרטגיה של העסק והיצע השירותים שלו.

הנה מספר דוגמאות: "מאפרת", "מאפרת מקצועית", "מאפרת לאירועים" "מאפרת עצמאית", "מאפרת כלות" ועוד. כפי שתוכלו לראות, בכל פעם נבחרו מילת מפתח או ביטוי מפתח, שמתארים בדיוק את העיסוק של המאפרת.

ביטויי זנב ארוך

מדובר על ביטויים המכילים מספר גבוה יותר של מילים. כאשר לקוח מחפש משהו בגוגל, כנראה שהוא יקבל הרבה תוצאות שלא יהיו בהכרח רלוונטיות למה שהוא צריך. ולכן, הוא מוסיף עוד ועוד מילים כדי למקד את החיפוש בגוגל. ביטויים אלו הם פחות תחרותיים אך הם בהחלט יותר ממוקדים וסביר להניח שאם גולש יכתוב את הביטוי וימצא אתכם, הוא ימצא את מה שהוא צריך ואחוזי ההמרה שלו יעלו פלאים.

הנה מספר דוגמאות: "מאפרת מקצועית לאירועים בצפון", "מאפרת לגיל השלישי באזור ירושלים", "מאפרת עם ניסיון בתיקוני פנים", "מאפרת כלות שמגיעה עד האולם" ועוד.

אין גבול לדוגמאות שניתן לרשום. חשוב לבחור את הביטויים שבאמת מציגים את מה שאתם נותנים ללקוחות שלכם.

ביטויי זנב קצר

מדובר על ביטויים קצרים יותר מביטויי זנב ארוך אך עדיין יותר ממוקדים וספציפיים עבור הלקוחות שירצו למצוא את השירות.

הנה מספר דוגמאות: "מאפרת בדרום", "מאפרות כלות ניסיון" "מאפרת כלות זולה" ועוד.

האם לכל אתר עם עיסוק דומה, יש את אותן מילות מפתח?

גם אם יש עסקים עם עיסוק דומה, לכל אחד יש את הבידול שלו ואת הבידול הוא צריך להבליט כאשר הוא מבצע את רשימת המילים. לדוגמה, שתי מאפרות. הראשונה עובדת בצפון והשנייה עובדת בדרום, הראשונה מתעסקת עם כלות והשנייה מתעסקת באיפור גוף.

עליכם לזכור שבסופו של דבר, הגולשים שיחפשו את המאפרת הראשונה יהיו שונים מהגולשים שיחפשו את המאפרת השנייה. לכן, הם יכתבו חיפושים שונים כדי למצוא אותה.

כמובן שיהיו ביטויים זהים כמו: "מאפרת" או "מאפרת מקצועית" מאחר והעיסוק המרכזי שלהן דוגמה. אך בכל זאת ביטויי הזנב יהיו שונים וממוקדים יותר למהות העסק שלהן, לאחת יהיו ביטוי כמו "מאפרת מקצועית לכלות בצפון" ולשנייה יהיו ביטוי כמו "מאפרת מקצועית לאיפורי גוף בדרום".

לסיכום, אל תזלזלו בבחירת מילות המפתח

בחירת מילות מפתח היא בהחלט אחד התהליכים החשובים ביותר בקידום. כדי לבצע קידום נכון ואיכותי, השקיעו זמן ומחשבה בביצוע המחקר ותסננו את המילים באופן כזה שיישארו המילים המדויקות ביותר לאתר שלכם. בכל שאלה תוכלו להתייעץ עם חוקר מילת מפתח מקצועי כמונו.

כיצד ניתן למצוא מילות מפתח?

כדי למצוא מילות מפתח צריך לבצע מחקר מילות מפתח. ניתן לבצע את המחקר באופן עצמאי או עם מקדם מקצועי. יש כלים רבים שאיתם ניתן לקבל רשימה של ביטויי מפתח רלוונטיים.

איך אדע שמצאתי את מילת המפתח המדויקת לי?

ישנם מילות מפתח רבות ולכל אתר יש רשימה ארוכה של מילים. כמובן שלא ניתן לחזות מראש איך יתנהל תהליך הקידום ואם כל מילה תקודם אך בהחלט ניתן לבצע אופטימיזציה בכל שלב של תהליך הקידום. אם ביצעתם את המחקר כמו שצריך, לא אמורה להיות בעיה עם המילים, אך בכל מקרה ניתן לשנות ולהחליף בכל עת.